Історія

Ніжинська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 11  згадується в документах міського архіву за 1922 рік як така, що працює 14-й рік, тобто датою її заснування можна вважати 1908 рік. Проте, за документальними даними, школа заснована як парафіяльна при Вознесенській церкві ще у 1802 році. 

   Взявши за відлік 1908 рік, можна простежити розвиток школи від такої, що займала два невеличких будиночки, один з яких налічував усього три навчальні кімнати, а інший був житлом для вчителів, у якому проживало кілька сімей педагогів, до сучасної школи, яка налічує 10 класних приміщень, 2 приміщення майстерень для проведення навчальних занять з трудового навчання (столярне і слюсарне), їдальню на 90 посадочних місць, спортивний зал, бібліотеку, актовий зал на 160 посадочних місць та декілька службових приміщень для забезпечення якісного навчально-виховного процесу. 
   Значну роботу по розбудові та розвитку школи на посаді директорів проводили Маєвська Варвара Кузьмівна, за безпосередньої участі якої було прибудовано основне приміщення на 6 класних кімнат, Пінчук Петро Якович, трудами якого було зведено спортивний зал та прибудоване котельне приміщення, Кулініч Лариса Григорівна, завдяки якій оновлювалась та поповнювалась матеріальна база школи. Сучасного вигляду ж школа набула під керівництвом Ковтун Олександри Іванівни, адже саме завдяки їй було побудовано приміщення актового залу, шкільних майстерень, реконструйовано майстерню. 
   Зараз на посаді  директора школи працює Манойленко Олег Іванович. Нині в школі навчається та виховується 174 учні та працює одна група продовженого дня.