Головна » 2017 » Березень » 2 » Обережно, ротавірусна інфекція!
02:41
Обережно, ротавірусна інфекція!

УКРАЇНА

ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСТЬ

НІЖИНСЬКА МІСЬКА РАДА

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ

__вул. Жовтнева, 13, м. Ніжин, 16600 тел./факс(046-31)  7-34-83,  osvita@ne.cg.ukrtel.net____

                                                                                              osvita-nizhyn@ukr.net

_01.03.2017__№ _01-10/370____

                                                                                              Керівникам ДНЗ,ЗНЗ

Щодо  недопущення виникнення  спалахів

захворювання на ротавірусну інфекцію

 

       У зв'язку з тим, що в дошкільних та загальноосвітніх  навчальних закладах мають місце випадки захворювання дітей на ротавірусну інфекцію,  виникла гостра  необхідність у проведенні додаткових заходів щодо дотримання санітарно-гігієнічних норм і профілактичних заходів у закладах.    

      З метою недопущення виникнення  спалахів захворювання на ротавірусну інфекцію Управління освіти  вимагає  провести додаткові заходи:          

          - взяти під особистий контроль виконання заходів щодо  дотримання санітарно-гігієнічних норм  у навчальних закладах ;

          - забезпечити вологе прибирання приміщень   навчальних закладів з використанням миючих та дезінфікуючих засобів;

         - забезпечити контроль з боку медичного і педагогічного персоналу щодо недопущення перебування дітей в організованих колективах із розладами шлунково-кишкового тракту та підвищеною температурою тіла, за якісним миттям рук  та дотримання правил особистої гігієни;

         - повторно ознайомити працівників закладу та батьків з особливостями прояву та  профілактики  ротавірусної інфекції (додаток ), розмістити її  на сайтах   закладів та в інформаційних куточках для батьків;                             

         - не допускати до роботи працівників  без відмітки про проходження профогляду.

 У разі підозри або  виявленні захворювання  дітей та учнів закладу негайно інформувати Управління освіти.

 

 

Заступник начальника Управління освіти           Н.О.Пономаренко

 

 

Ротавірусна інфекція


         Цей вірус назвали «ротавірусом» тому, що під мікроскопом він схожий на колесо («рота» перекладається з латинської як колесо).
Ротавірус характеризується високою стійкістю в різних об’єктах довкілля і може зберігати життєздатність протягом тижнів та місяців, якщо не буде проведено дезінфекцію.

         Джерелом рота вірусів є хвора людина. Особи із ослабленою імунною системою можуть бути носіями ротавірсуної інфекції протягом довгого часу.
         Ротавіруси у великій концентрації містяться у фекаліях хворих осіб і можуть зберігатися від кількох тижнів до 7 місяців. Передача відбувається фекально-оральним шляхом як під час прямого контакту, так і при контакті з іншими поверхнями та предметами, що могли бути забруднені фекаліями (підлоги, меблі, одяг, іграшки тощо).

           Інші шляхи передачі, такі як забруднені їжа та вода, а також повітряно-крапельний шлях не виключаються. У помірному кліматі ротавірусна інфекція поширюється переважно під час холодних місяців. В Україні пік захворюваності припадає на зимовий період з грудня по травень.
         Ротавірус дуже легко передається від людини до людини. Велика кількість вірусів міститься у фекаліях інфікованих осіб у період з двох днів до початку діареї (проносу) до десяти днів після зникнення симптомів захворювання. Тривалість виділення ротавірусу з фекаліями в осіб із ослабленою імунною системою спостерігається протягом більш ніж 30 днів після інфікування.

         Після інкубаційного періоду, що триває 1-3 дні, для ротавірусної інфекції характерний гострий початок – різке підвищення температури, сильний пронос, часто блювання і випорожнення – яскраво-жовті, водянисто-пінисті. Крім того, у більшості хворих з’являється нежить, почервоніння в горлі, біль при ковтанні. Багаторічні спостереження виявили, що найбільші спалахи захворювання виникають під час або перед епідемією грипу, з що рота вірусна інфекція отримувала неофіційну назву «кишковий грип».
         Під час захворювання необхідно дотримуватися заходів безпеки, що запобігти зараженню. Особи, що наглядають за дітьми, повинні часто мити руки. Забруднені поверхні повинні бути вимиті водою з милом. Обробка 70% розчином етилового спирту інактивує ротавірус і попереджує передачу захворювання, що може трапитись при контакті з інфікованими предметами.
         Діти не повинні відвідувати дитячі заклади, доки діарея не припиниться. В інших випадках ізолювати хворих дітей не потрібно.

Переглядів: 624 | Додав: zosh11 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: